Nvidia ma przyjemność zaprezentować Geforce’a GTX 460, dzisiaj już oficjalnie. Karta została wykonana w procesie technologicznym 40nm i korzysta z chipu GF104. GTX 460 będzie dostępny w dwóch wersjach, pierwsza oparta na 256 bitowej szynie – 1 GB oraz 768MB która korzysta z 192 bitowej szyny.
Referencyjny model GTX 460 będzie „uzbrojony” w 336 procesory CUDA, dwa wejścia DVI oraz jedno HDMI. Główny zegar odpowiadający za pracę rdzenia pracuje z prędkością 675 MHz, dla shaderów wartość ta wynosi 1350MHz. Pamięć GDDR5 natomiast została ustawiona na 3600 MHz.
Wersja z 768 MB pamięci będzie kosztować 199 dolarów, natomiast wersja 1GB została wyceniona na 229 dolarów. GTX 460 obsługuje takie technologie jak DirectX11, PhysX, PureVideo oraz 3D Vision Surround.
Eksperci są zgodni: GTX 460 w cenie do 200 $ jest groźnym konkurentem dla propozycji AMd 5830. Wersja GTX 460 1GB potrafi dorównać Radeonowi 5850. AMD będzie musiało obniżyć ceny swoich kart jeżeli chce nadal zostać konkurencyjne w porównaniu z Nvidią.
W dniu premiery sporo portali przetestowało GTX 460. Poniżej znajdują się linki do testów GTX460.
*anandtech
*benchmarkreviews
*computerbase
*firingsquad
*guru3d
*hardocp
*hardwarecanucks
*hardwareheaven
*hothardware
*hexus
*ht4u
*hardware
*pcper
*tweaktown
*techpowerup
*techspot
Źródło: Expreviev/Nvidia
Przyznano pkt: 2

napisany 12 lipca 2010
przez nickey | 




OCLab.pl skupia entuzjastów sprzętu komputerowego w szerokim przedziale wiekowym, zarówno dopiero rozpoczynających, jak również już z wieloma sukcesami w overclockingu.




