napisany przez: Kamil Tulejbicz / Inne

Finały Intel Extreme Masters za nami-podsumowanie w liczbach

IEM, czyli jedna z największych imprez e-sportowych na świecie skupia bardzo dużą liczbę osób na całym świecie. Finał Intel Extreme Masters, który odbywał się od 14 do 16 marca w Katowicach oglądało w jednym momencie ponad 600 tysięcy osób! Łącznie odnotowano aż 23 miliony wejść na stream. Nie można zapomnieć o liczbie odwiedzających katowicki Spodek, a było to aż 73 tys zainteresowanych. Liczby te robią wrażenie i pokazują jak duże wzięcie posiada elektroniczny sport. Swoje stoisko podczas IEM posiadał także Alsen wraz z drużyną Alsen-Team, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Spodek.

Intel Extreme Master 2014 Intel Extreme Master 2014

Turnieje w gry, tysiące odwiedzających i tysiące rozdanych upominków:

Nie tylko główne sceny cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających IEM w Katowicach. Świadczy o tym spora liczba graczy, którzy przyszli pograć na stoisku Alsen w League of Legends, FIFĘ 14, czy CS: GO. Łącznie aż 3 500 osób grało w gry. Aż 268 graczy próbowało swoich sił w rozgrywkach o nagrody. 32 osoby zostały nagrodzone nagrodami głównymi! Pomieszczenie tak dużej liczby osób wymagało specjalnego obszaru, dlatego stoisko Alsen posiadało aż 40 m2.

Intel Extreme Master 2014 Intel Extreme Master 2014

12 stanowisk dla graczy obsługiwało dwadzieścia osób, każda wyspecjalizowana w swojej dziedzinie. A wszystko to, by każdy odwiedzający mógł się zrelaksować podczas gry.

Trzeba również wspomnieć o ilości rozdanych upominków, a było ich 6 500! Obsługa stoiska Alsen rozdała 4 455 cukierków krówek, natomiast łączna pula nagród wynosiła 15 000.

Intel Extreme Master 2014 Intel Extreme Master 2014

Trzecie miejsce Marcina „mrn” Sczes w ESL „FIFA Your Road to Katowice”:

Reprezentant drużyny Alsen-Team zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju ESL „FIFA Your Road to Katowice”. Marcin „mrn” Sczes wygrał mecz z graczem ze Słowacji, który podpisuje się nickiem „rSp”. Marcin już od dłuższego czasu efektownie zdobywa kolejne zwycięstwa podczas meczy w FIFĘ i to zarówno na polskiej jak i zagranicznej scenie!
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.