Portal OCLab.pl wraz z forum dyskusyjnym OCForum.pl tworzą spójną całość. Celem portalu jest stworzenie miejsca przyjaznego pasjonatom sprzętu komputerowego, w szczególności overclockerom, które będzie służyć im za aktualną bazę wiedzy o podkręcaniu komputera, źródło aktualnych informacji z rynku oraz opinii na temat sprzętu komputerowego.

Rok 2010 to prężny rozwój witryny w obszarach publikacji, komunikacji zewnętrznej, uczestnictwie w wydarzeniach tematycznych wraz z organizacją własnych eventów oraz wykorzystywanie szans rozwoju i współdziałania na zasadzie Win-Win.

Na portalu publikowane są nowości ze świata sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz artykuły i poradniki dotyczące tejże dziedziny. Jednocześnie każdy wpis jest otwarty na dyskusję użytkowników, która w szerszym aspekcie jest prowadzona na forum dyskusyjnym – gdzie każdy może uzyskać odpowiedź na postawione pytanie.

Codziennie publikujemy aktualności, raz na tydzień pojawia się nowy artykuł lub poradnik. Dzięki współpracy z wieloma firmami i organizacjami nasi specjaliści mają dostęp do najnowszego sprzętu komputerowego, często testowanego w ekstremalnych warunkach. Możemy pochwalić się unikatowymi kontaktami i recenzjami – jako jedyny portal w kraju współpracujemy z firmą Mushkin; jako drudzy w kraju testowaliśmy kartę Asus ARES; jako pierwsi w Polsce testowaliśmy Boxee Box od D-Link; jeszcze przed premierą oglądaliśmy płyty Asus na P67 i procesory Sandy Bridge. Staramy się być przed innymi, nawet tymi największymi i… często nam się to udaje!

Nasi redaktorzy uczestniczą w różnych targach komputerowy (np. CeBIT, Poznań Game Arena, On/Off), konkursach i turniejach overclockerskich (np. ASRock Summer OC Session, MSI Master Overclocking Arena, Mistrzostwa Polski OC Asus), zwyciężając i zajmując wysokie pozycje. Jednocześnie na bieżąco śledzimy i relacjonujemy najważniejsze wydarzenia komputerowe w Polsce, a także Europie i Świecie.

Portal odwiedzany jest miesięcznie przez ok. 160 000 unikalnych użytkowników, którzy generują ponad 400 000 wyświetleń podstron witryny (Google Analytics, Styczeń 2011). Chcemy się prężnie rozwijać i zostać portalem unikalnym, który pozytywnie wpłynie na odmianę rynku komputerowego w Polsce.