napisany przez: spinnaker / Zasilacze

Recenzja cyfrowego testera zasilaczy Antec

antec_psu_tester_zasilaczy_ikona

Zapewne nie jeden z Was miał kiedyś problem z zasilaczem. Nawet jeśli nie, to napewno wcześniej czy później nadejdzie taki moment kiedy komputer pewnego dnia nie zechce się uruchomić lub poczujecie nieprzyjemny zapach z tyłu obudowy. Oczywiście nie życzymy Wam takich wspomnień po tych droższych, jak i tych tańszych jednostkach.

Taka sytuacja może nas również spotkać gdy kupujemy sobie, znajomemu lub rodzinie jeden z tańszych komputerów czy nawet sam zasilacz. Jak więc uniknąć problemów przy zakupie zasilacza, szczególnie używanego? Warto sprawdzić jego możliwości jeśli mamy taką możliwość, a ponieważ większość z matematyką czy fizyką nie chce mieć dużo wspólnego (prócz szkoły), to Antec wyszedł z pomocną dłonią. Stworzył szybki i łatwy w obsłudze cyfrowy tester zasilaczy.

napisany przez: spinnaker / Zasilacze

Test zasilacza awaryjnego UPS APC RS 550

apc_power-saving_back-ups_pro_550_icon

Nadszedł czas na recenzję kolejnego zasilacza w naszym portalu. Tym razem będzie to zasilacz całkiem innego gatunku, mowa bowiem o zasilaczu awaryjnym UPS znanej amerykańskiej firmy APC. Pod redakcyjną lupę wzięliśmy model Power-Saving Back-UPS Pro 550.

Dla niejednego overclockera może okazać się on przydatnym gadżetem, szczególnie tym, którzy podejmują się aktualizacji biosów, firmware’ów, czy wgrywaniem bios-modów. Niepowodzenie podczas takiej operacji, gdy na przykład elektrownia zrobi nam niemiłą niespodziankę, może okazać się przykre i na jakiś czas możemy zostać bez komputera lub wydamy trochę pieniędzy na zaprogramowanie kości BIOS przez serwis komputerowy.

napisany przez: spinnaker / Zasilacze

Test zasilacza Antec CP-1000 1 kW

antec_cp-1000_icon

Czy duży i mocny może więcej, jest lepszy i w ogóle? O tym przekonamy się już dziś. Pod nasze strzechy trafił zasilacz znanego i cenionego amerykańskiego producenta obudów oraz zasilaczy komputerowych. Mowa o Antec CP-1000 o mocy 1 kW, czy jak kto woli 1000 W.

Dowiemy się czy jest sens kupować aż tak mocną jednostkę zasilającą dla naszych konfiguracji sprzętowych, które to, z roku na rok stają się bardziej ekologiczne i pobierają coraz mniej prądu. Zapraszamy do lektury.

napisany przez: spinnaker / Zasilacze

Test mrocznego zasilacza Enermax Pro 82+ Rev.II 625W

enermax_pro82_plus_625w_icon

Dziś do naszego OC Laboratory trafił kolejny zasilacz znanego i coraz bardziej cenionego producenta – Enermax. Pod redakcyjny nóż wpadł model oznaczony jako Pro82+ Rev.II charakteryzujący się mocą nominalną na poziomie 625 W oraz mocą szczytową 690 W. Identyczne parametry posiadał wcześniej testowany przez nas model Enermax Modu82+ Rev.II 625 W.

Czy model Pro82+ będzie znacznie różnił się od swojego modularnego braciszka, o tym dowiemy się z lektury niniejszej recenzji.

napisany przez: spinnaker / Zasilacze

Przyjazny dla środowiska Antec EarthWatts 500W

antec_earthwatts_500w

Dziś mamy okazję przedstawić Wam możliwości zasilacza wyprodukowanego przez znanego producenta obudów i zasilaczy komputerowych właśnie. Mowa o firmie Antec i zasilaczu EarthWatts o mocy 500 W. Jak sama nazwa modelu wskazuje, można się domyślić, że jest on przyjazny dla środowiska, przekonajmy się więc czy tak faktycznie jest.

 [1] [2] >>