napisany przez: Bartosz Figura / Urządzenia przenośne

Recenzja tabletów GoClever TAB A73 i TAB A103

« PoprzedniaNastępna »

Wstęp

Cóż, portal mający w nazwie OC i recenzja tabletu. Tak to się jednak złożyło, że byliśmy zdumieni, jak wiele osób zainteresowanych było naszą niedawną recenzją tabletu od Manty. Okazuje się bowiem, że więcej osób chce czytać o prostym i tanim tablecie niż o „wypasionej” karcie graficznej. Dlatego postanowiliśmy pójść za ciosem i zaprezentować Wam kolejne tablety – tym razem od firmy GoClever, która w swej uprzejmości udostępniła nam od razu dwa modele swoich produktów. Mowa o A73 i A103 czyli modele 7- i 10-calowe. Dodajmy jeszcze, że GoClever to firma polska, wiec tym bardziej może być ciekawe, jak Polacy poradzili sobie z produkcją „konkurencji iPada”. Zapraszamy do lektury.

Recenzja tabletów GoClever TAB A73 i A103 Recenzja tabletów GoClever TAB A73 i A103

Na początku trzeba sobie jednak uświadomić, jaki jest cel recenzji takich urządzeń. Otóż jesteśmy przekonani, że jak okiem sięgnąć, tak zdecydowana większość Czytelników bardzo chętnie stałaby się posiadaczami „nowego iPada” czy Samsung Galaxy Tab. Są to z pewnością świetne urządzenia, lecz ich cena często przekracza miesięczne wynagrodzenie zwykłego, pracującego człowieka. I tu pojawia się problem, bo dobrze przemyślany zakup tabletu (gdy wiemy po co nam on, a nie tylko chcemy, bo to fajnie mieć tablet) jest naprawdę opłacalny. Więc szukamy tańszych alternatyw. Tańszych nie znaczy o wiele gorszych. Może nie mają Gorilla Glass czy niesamowitych ekranów, ale w głównej mierze oferują te same możliwości w niższej cenie. Dlatego też wybraliśmy naprawdę tani, ale w miarę duży model oraz taki trochę droższy, ale jeszcze większy i spróbowaliśmy znaleźć dla nich zastosowanie.

Ostatnią ważną informacją w tym nieco przydługim wstępie niech będzie to, że oba tablety mają w tej chwili na pokładzie Androida 2.3.4, ale wkrótce otrzymają upgrade do Ice Cream Sandwich czyli wersji 4.0. Chcieliśmy, jak w przypadku recenzji tabletu Manty, sami zmienić oprogramowanie (również na takie typu Uberoid), jednak na wyraźną prośbę producenta poniechaliśmy działań, mających na celu wgranie niesprawdzonego jeszcze firmware i całe testy przeprowadzaliśmy na fabrycznie zaprogramowanych urządzeniach. No, to teraz do dzieła!

« PoprzedniaNastępna »
 [1] [2] [3] [4] [5] >>
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.