napisany przez: reith / Urządzenia przenośne

Recenzja laptopa Toshiba Satellite L630

« PoprzedniaNastępna »

Dwa zdania o firmie Toshiba

Firma została założona już w 1939 roku w wyniku fuzji Shibaura Seisakusho oraz Tokyo Denki, jednak swoją bieżącą nazwę przyjęła dopiero w 1984 roku. Specjalizuje się głównie w produkcji notebooków, jednak w jej ofercie znaleźć można także wyświetlacze plazmowe oraz ciekłokrystaliczne, a także smartfony.

Słowem wstępu…

Notebook w pierwotnym założeniu miał być swojego rodzaju kompromisem, pomiędzy prądożernością oraz wydajnością. Chodziło o stworzenie urządzenia, które bez problemu radziłoby sobie ze wszelkimi czynnościami biurowymi, a także multimediami, czy też mniej wymagającymi grami. Jakiś czas temu premierę miały notebooki wyposażone w procesory z serii i7 oraz i5, a także dosyć wydajne, jak na rozwiązania mobilne, karty graficzne ze stajni nVidia oraz ATI AMD. Wydajność niestety nie szła w parze z długim czasem pracy na samej baterii, jednak oferowała przy tym możliwości na miarę komputerów stacjonarnych. Za wszystkim niestety szła dosyć wysoka cena. Ostatnimi czasy swoją premierę miał notebook wyposażony w procesor i3, mający być swoistym połączeniem niezłej wydajności, mobilności oraz możliwości odpowiednio długiej pracy na akumulatorze.

Seria Satellite L630

Seria ta powstała z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie zaawansowane technologie, a także wydajność umożliwiająca szybką pracę nawet przy obróbce zdjęć czy bardziej złożonych czynnościach. Zachowuje przy tym pełną mobilność oraz komfort pracy. Satellite L630 jest adresowany do wszelakiej maści użytkowników, którzy lubią korzystać z Internetu, a także wykorzystywać multimedia bądź oglądać filmy – zarówno w domu, jak i poza nim. Przegląd oraz edycja materiałów filmowych, tworzenie bloga, własnej witryny internetowej, czynności biurowe, a także wstępna obróbka zdjęć z wakacji to tylko niektóre z możliwych czynności, do których Seria L630 została zaprojektowana. Różnorodność konfiguracji sprawia, iż każdy może wybrać sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Niewątpliwie najciekawszym modelem wydaje się być notebook wyposażony w procesor i3, sugerując przy tym nietuzinkową wydajność jak na urządzenie mobilne. Jak jest w rzeczywistości? Jak się sprawuje Toshiba Satellite L630 w codziennym użytkowaniu? Czy jest sprzętem godnym uwagi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszej recenzji.

« PoprzedniaNastępna »
 [1] [2] [3] [4] [5] [6] >>

Komentowanie zablokowane.