napisany przez: Bartosz Figura / Urządzenia przenośne

Recenzja tabletów GoClever TAB A73 i TAB A103

goclever_ikona

Zdecydowaliśmy się napisać kolejną recenzję tabletów. Mimo, że portal traktować ma głównie o podkręcaniu to okazuje się, że tablety są bardzo modne i wiele osób szuka w miarę taniego urządzenia, które sprosta im oczekiwaniom. Czy prezentowane dziś modele, GoClever TAB A73 i A103, mają szansę okazać się hitem? Czy może wręcz przeciwnie? Przekonajcie się o tym w poniższej recenzji!

napisany przez: Tomasz Hamera / Urządzenia przenośne

Recenzja polskiego tabletu Manta EasyTab MID04

Manta EasyTab MID04

Tak, dobrze widzicie, na naszym portalu zagościła pierwsza recenzja tabletu. Co ma on wspólnego z komputerami, a tym bardziej z overclockingiem? Ano to, że nie ma co ukrywać, tablety to prawdopodobnie przyszłość komputerów przenośnych. Overclocking? Istnieje wiele ludzi, którzy pisząc odpowiednie skrypty i oprogramowania są w stanie zwiększyć częstotliwość procesora w swoim tablecie, a co za tym idzie – jego wydajność.
Zaczynamy spokojnie, bez rozmachu. Dzięki uprzejmości firmy Manta, otrzymaliśmy ich nowe urządzenie – EasyTab MID04, którego cena nie przekracza 300 zł. Jak się może sprawować tak tani tablet? Przekonacie się czytając dalsze strony tego artykułu.

napisany przez: Ghost_Writer / Urządzenia przenośne

Asus Lamborghini VX6 – tak wygląda szybkość!

asus_vx6_ikona

„Zainspirowany samochodem Lamborghini Murcielago LP640, ASUS-AUTOMOBILI Lamborghini Eee PC VX6 to harmonijne połączenie elegancji i ogromnej siły. Dostępny w czarnym i białym kolorze, łączy w sobie delikatny i wyrafinowany styl z dużą mocą obliczeniową”. To słowa kampanii promującej dzisiejszego bohatera.

napisany przez: barythepooh / Urządzenia przenośne

Recenzja karty Sweex oraz pendrive Kingston – USB 3.0

ikonac

Obecnie dostępne są już modele płyt głównych, wyposażonych w złącza USB 3.0. Można też już nabyć pierwsze egzemplarze pamięci przenośnych pracujących w nowym standardzie. Czy to jednak oznacza, że chcąc cieszyć się zaletami nowej technologii, należy wymienić od razu ten podstawowy, a zarazem jeden z droższych elementów komputera, jakim jest płyta główna? Otóż niekoniecznie.

napisany przez: reith / Urządzenia przenośne

Test netbooków na każdą kieszeń – Asus 1201N, Samsung N140, Samsung N210

netbook

Urządzenia mobilne stanowią na pewno udany segment rynku. Zapotrzebowanie na sprzęt przenośny z miesiąca na miesiąc rośnie, wskutek czego większość producentów już od dawna wprowadziła miniaturowe laptopy, nazwane netbookami.

Przeciętny Jan Kowalski potrzebujący ultra mobilnego sprzętu do zwykłej pracy biurowej, zdalnej administracji hostami itp., nie będzie wymagał ogromnej mocy obliczeniowej. Natomiast tym, co niewątpliwie przyciągnie uwagę, będzie cena urządzenia oraz możliwość dłuższej pracy bez dostępu do gniazdka z prądem (np. będąc w podróży).

Dzisiejszy test poświęcony jest trzem netbookom:

  • Asus 1201N
  • Samsung N140
  • Samsung N210
napisany przez: reith / Urządzenia przenośne

Recenzja laptopa Toshiba Satellite L630

Toshiba Satellite L630

Notebook w pierwotnym założeniu miał być swojego rodzaju kompromisem, pomiędzy prądożernością oraz wydajnością. Chodziło o stworzenie urządzenia, które bez problemu radziłoby sobie ze wszelkimi czynnościami biurowymi, a także multimediami, czy też mniej wymagającymi grami. Jakiś czas temu premierę miały notebooki wyposażone w procesory z serii i7 oraz i5, a także dosyć wydajne, jak na rozwiązania mobilne, karty graficzne ze stajni nVidia oraz ATI AMD. Wydajność niestety nie szła w parze z długim czasem pracy na samej baterii, jednak oferowała przy tym możliwości na miarę komputerów stacjonarnych. Za wszystkim niestety szła dosyć wysoka cena.

Ostatnimi czasy swoją premierę miał notebook wyposażony w procesor i3, mający być swoistym połączeniem niezłej wydajności, mobilności oraz możliwości odpowiednio długiej pracy na akumulatorze.

Dziś mamy zaszczyt zaprezentować Wam właśnie notebooka Toshiby wyposażonego w owy procesor. Został oznaczony jako Satellite L630.

 [1] [2] >>