napisany przez: Tomasz Hamera / Technologie

Artykuł sponsorowany – Dual Intelligent Processors w płytach z chipsetem H55 i P55 od ASUS

« PoprzedniaNastępna »

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Najczęściej nagradzane i najlepiej sprzedające się płyty główne na świecie.

 
Dual Intelligent Processors jest to nowoczesna technologia stworzona przez inżynierów ASUS, mająca za zadanie maksymalnie zwiększyć wydajność naszego komputera, przy minimalnym zanieczyszczaniu środowiska. Składa się ona z dwóch procesorów: TurboV Processing Unit (TPU) oraz Energy Processing Unit (EPU). Razem te dwa procesory pozwalają na osiągnięcie ogromnej mocy obliczeniowej i chronią przyrodę, zmniejszając „ślad węglowy” komputerów stacjonarnych. Więc jeżeli zależy Wam na dużej wydajności i przy okazji mniejszym poborze energii, produkty firmy ASUS mogą okazać się najlepszym wyborem. Oba procesory po raz pierwszy zostały zastosowane w płytach głównych z chipsetem P55 oraz H55.  

TurboV Processing Unit

TurboV Processing Unit to jednostka zajmująca się automatyczną optymalizacją naszego komputera. Dzięki niej nasz PC’et może być szybszy nawet o 37%! Wszystko za sprawą tego, że TPU przejmuje część obciążeń procesora CPU i tak nim zarządza, aby zapewnić wysokie osiągi. Jednocześnie monitoruje jego pracę, w celu zapewnienia maksymalnej stabilności systemu. Najlepszym tego przykładem może być procesor Intel Core i3 530, który na płycie głównej ASUS P7P55D Deluxe+ osiąga wynik 8620 punktów w 3DMarku Vantage. Z wykorzystanie procesora TPU wynik ten wzrasta do wartości aż 11782 punktów! Daje to przyrost procentowy rzędu 37,14%. Kolejnym przykładem może być procesor AMD Phenom II x3 720. Na płycie głównej ASUS M4A89GTD PRO+, w tym samym benchmarku osiąga on 7337. TPU powoduje, że wynik rośnie do 9182 punktów! Różnica jest widoczna gołym okiem, prawda? Co jest najlepsze w TPU? To, że do zwiększenia wydajności przy użyciu tego procesora, wcale nie trzeba być profesjonalnym overclockerem, ani nawet znawcą tego zagadnienia. Czytając instrukcję obsługi poradzi sobie z nim nawet zwykły, szary „Kowalski”, który kupuje komputer, „aby działał”. Sam procesor TPU posiada w sobie sporo funkcji, pozwalających mu na zapewnienie tak dobrego i dynamicznego zwiększania mocy obliczeniowej przy zachowaniu stabilności. Są to:
  • MemOK – opcja ta służy do ustawienia optymalnych ustawień pamięci, kiedy występuje niestabilność systemu nimi spowodowana.
  • Auto Tuning – został tak zaprojektowany, aby każda osoba, nawet nieznająca się na overclockingu, mogła zwiększyć szybkość swojego procesora w prosty sposób. Posiada trzy tryby pracy: Fast Tuning, Extreme Tuning i Custom Tuning.
  • OC Tuner – wykorzystuje moc procesora TPU, automatycznie dobierając ustawienia do oczekiwań użytkownika. Dostępne są trzy tryby: Turbo Profile, Good Performance, Better Performance.
  • Turbo Key II – przycisk umieszczony na płycie głównej, który po przełączeniu bez integracji w BIOS, zwiększa wydajność procesora CPU.
  • CPU Level UP
  • Precision Tweaker 2 – dzięki niemu, mamy szerszy wachlarz ustawień do wyboru. Dostępne są dokładniejsze napięcia, więcej opcji, co skutkuje możliwością szybszej i stabilniejszej pracy komputera.
  • TurboV Remote
  • TurboV EVO – przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiający natychmiastowy dostęp do kluczowych funkcji systemu BIOS, mający na celu przekroczenie barier overclockingu nawet zwykłemu użytkownikowi.
« PoprzedniaNastępna »
 [1] [2] [3] >>

Komentowanie zablokowane.