napisany przez: Kamil Tulejbicz / Technologie

Bitcoin i pokrewne czyli trochę trochę o kryptowalutach

« PoprzedniaNastępna »
My w tym poradniku skupimy się na walucie o nazwie „Dogecoin”, która w trakcie pisania artykułu jest jedną z bardziej opłacalnych walut na rynku.

1. Żeby gromadzić nasze wykopane monety potrzebujemy „portfela”. Trzymanie monet na koncie w kopalni jest niebezpieczne z tego względu, że możemy zostać z nich okradzeni wskutek ataku na kopalnię lub włamania na nasze konto. Portfel pobieramy np. stąd lub z strony Dogecoin’a, „skarbonkę” zawsze należy pobierać z oficjalnej strony waluty lub z tematu na forum bitcointalk.org, pobierając portfel z innego źródła narażacie się na możliwość pobrania wirusów na swój komputer, które umożliwią złodziejowi ukradzenie Waszych monet.

2. Po pierwszym uruchomieniu portfela zacznie się on Wam pobierać historię wszystkich transakcji (przelewów), może to zająć od 30 minut nawet do 24 godzin.

Portfel Dogecoin

3. W trakcie synchronizacji portfela (zalecamy) zaszyfrować Wasz portfel w celu lepszego zabezpieczenia się. Po wpisaniu hasła należy dwa razy zatwierdzić zmiany – nasz portfel się wyłączy. Po włączeniu każda transakcja wychodząca będzie musiała być potwierdzona poprzez wpisanie hasła. Należy pamiętać hasło; w wypadku, gdy zapomnimy hasła nasze Dogecoiny przepadną.

Zaszyfrowywanie portfela Dogecoin

4. Teraz w zakładce „Much Receive” klikamy na dole „Nowy Adres” i wpisujemy nazwę adresu. Polecamy nazywać adresy tak jak np. kopalnie lub osobę od której otrzymujemy monety.

Zakładka Much Receive 5. Jeśli powyższe podpunkty został zrobione bez żadnych problemów możemy zarejestrować się w jednej z wielu kopalni oraz zacząć kopać monety! My na potrzeby artykułu rejestrujemy się w kopalni fast-pool.com . Po wejściu kierujemy wzrok na lewą część strony i klikamy na „Sign Up”, wchodząc tym samym na podstronę do rejestracji w kopalni. Ważne jest, aby zapamiętać 4. cyfrowy kod PIN, będzie on nam potrzebny do późniejszej wypłaty monet z kopalni na portfel.

Fast-Pool tablica

Rejestracja Fast-Pool Fast-Pool "Moi pracownicy"

6. Po zarejestrowaniu i utworzeniu „górnika”, który będzie nam kopał monety należy pobrać program, który umożliwi nam kopanie. Można używać dwóch wersji oprogramowania, jednym z nich jest program GUIMiner-scrypt, a drugi CGMiner, my skupimy się na tym pierwszym, ponieważ jest łatwiejszy do używania przez początkujących użytkowników. Dostępny do pobrania jest stąd. Po pobraniu, rozpakowaniu archiwum i włączeniu programu pokazuje nam się aplikacja. W aplikacji wpisujemy swoje dane (te któryuch użyliśmy do rejestracji i tworzenia górnika na fast-pool.com), wybieramy swoją kartę graficzną i naciskamy „Start”. Jeśli wszystko skonfigurowaliśmy poprawnie to w lewym dolnym rogu powinna nam się pokazać wartość pod postacią xxx khash/s.

GUIMiner

Wartość w polu „Intensity” można zmieniać w zakresie od 10 do 20, z tym, że na wartości 19-20 używanie komputera w czasie kopania nie jest możliwe, ale karta pracuje z pełną mocą, a na wartościach 10-14 prędkość kopania spada, ale można normalnie korzystać z komputera.

7. Jeśli na naszym koncie w kopalni zaczęły gromadzić się potwierdzone monety, możemy przelać je na nasz portfel. W tym celu należy przejść do zakładki „Edit Account”, następnie w okienku „PAYMENT ADDRESS” wpisujemy adres z portfela, na samym dole wpisujemy 4-znakowy PIN użyty przy rejestracji i zapisujemy. Po zapisaniu po prawej stronie powinien automatycznie pokazać nam się nasz adres.

Wypłata Dogecoin

Żeby wypłacić monety z kopalni, należy wpisać kod PIN i nacisnąć przycisk „Cash Out”, a następnie czekać aż nasze monety przyjdą na portfel. Obecnie może to zająć od 2 minut do kilku godzin, więc nie ma co się denerwować jeśli nasze monety nie przyszły w ciągu pierwszej godziny po przelewie.

9.Jeśli chcemy sprzedać nasze monety, musimy przelać je do kantor – godnym polecenia jest Cryptsy.com. Jest to jeden z największych kantorów kryptowalut na świecie; Dogecoiny wymieniamy na Bitcoiny, a następnie BTC na złotówki na przykład w Polskim serwisie- Bitcurex.

Czy da się na tym zarobić?

Przedstawimy poniżej tabelkę z prostymi obliczeniami ile można zarobić kopiąc Dogecoiny

Tabelka opłacalności

Wykonaliśmy proste obliczenia, dane o prędkości kopania wzięliśmy z strony litecoin.info, to ile zarobimy z strony Coinwarz.com, a ceny kart graficznych pochodzą z serwisu Allegro. Czas po jakim zwróci się nam dana karta graficzna został obliczony poprzez podzielenie kosztu karty przez jej miesięczne zarobki pomniejszone o koszt prądu.

Jak widać, mając nawet średniej klasy kartę graficzną (HD 6950 czy HD 7850) można trochę powiększyć zasoby swojego portfela. To, czy warto zainwestować w to więcej pieniędzy, zostawimy Wam.

« PoprzedniaNastępna »
 << [1] [2] [3] [4] [5] >>
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.