napisany przez: Michał Moćko / Sieci

Recenzja adapterów FRITZ Powerline 500E

fritz-ikona

W dzisiejszych czasach przyzwyczailiśmy się do tego, że internet mamy wszędzie. Co zatem w sytuacji, w której chcemy mieć łatwo dostępny Internet np. w domu, a z różnych powodów nie możemy założyć sieci WiFi?Jednym z sposobów jest użycie naszej sieci elektrycznej, którą za pomocą urządzeń typu Powerline możemy przekształcić w internetową autostradę.

napisany przez: Michał Moćko / Sieci

Recenzja Powerline D-Link DHP- P307AV i DHP- W306AV

D-Link Powerline

Sieć LAN w prywatnym domu/mieszkaniu kojarzy nam się z instalacją WiFi lub przeciąganiem przewodów RJ pomiędzy urządzeniami. Czy istnieje jakiś inny sposób na podłączenie do sieci naszych ulubionych sprzętów? Tak! I to niesamowicie prosty! Jeśli poświęcicie kilka minut na lekturę naszego testu, przekonacie się jaki to sposób. Zapraszamy.

napisany przez: Rafał Zając / Sieci

Recenzja routerów D-Link: DIR-655 oraz DIR-825

dlink_dir655dir825_ikona

Coraz większy postęp cywilizacji, a wraz z nim bardzo duża ekspansja w przemyśle elektronicznym, spowodowały niewyobrażalną popularność Internetu. Na początku jako luksusowej usługi, teraz medium silniejszego od radia i telewizji, bez którego praktycznie nie możemy się obejść. Często nie zadajemy już sobie pytania, czy ktoś ma Internet, lecz pytamy o jego przepustowość. Wraz z zapotrzebowaniem na coraz to szybsze łącza, usługodawcy internetowi i firmy zajmujące się sprzętem sieciowym, prezentują coraz to nowsze i wygodniejsze rozwiązania. Zobaczmy co w tej kwestii do powiedzenia ma znana w Polsce, i nie tylko, firma D-Link.

Zapraszamy do lektury recenzji dwóch routerów (WiFi) tejże firmy. Pierwszy z nich to ceniony i uznany za produkt roku 2009 model DIR-655. Drugi natomiast to model DIR-825, który posiada możliwość pracy na dwóch częstotliwościach.