napisany przez: Bartosz Figura / Procesory

Test i recenzja procesora Intel Haswell i7 4770

Recenzja Intel Haswell - miniatura

1 czerwca to, oprócz Dnia Dziecka, także „Dzień Intela” – bo właśnie dzisiaj, o 16 światło dzienne ujrzą recenzje i opisy najnowszych procesorów. Mowa o 4 generacji rodziny Core, tym razem pod nazwą kodową Haswell. Nam udało się ściągnąć model i7 4770, czyli produkt topowy, ale pozbawiony funkcji OC. Przekonajcie się, jak wypadł w testach.

napisany przez: Błażej Owsiany / Procesory

Intel Ivy Bridge Core i7 3770K test i recenzja procesora na socket 1155

Intel Ivy Bridge

Firma Intel po raz kolejny nam zaufała i dostarczyła do przedpremierowych testów procesor z nowej rodziny Ivy Bridge – model Core i7 3770K. Jak zwykle spędziliśmy sporo czasu na sprawdzaniu wydajności sprzętu za pomocą wielu programów, nie pominęliśmy także overclockingu. Czy procesory Sandy Bridge zostaną daleko w tyle? Dowiesz się tego w naszej recenzji!

napisany przez: Bartosz Figura / Procesory

Sandy Bridge czyli test procesorów i5 2500K oraz i7 2600K

Sandy Bridge

Nowa generacja procesorów stała się faktem. Jeden pin mniej czyni wielką różnicę – nowe płyty główne, procesory, pewnie całe komputery. Czy warto więc zmieniać to, co dotychczas mieliśmy? Czy premierowe i5 2500K i i7 2600K sprostają oczekiwaniom? Przekonacie się na kolejnych stronach.

napisany przez: reith / Procesory

Czy AMD X6 jest dobre? Test Phenom II X6 vs i7 (960 i 930)

AMD_vs_Intel

Wstęp Odwieczna walka pomiędzy dwoma największymi producentami procesorów trwa. Dla niewtajemniczonych: mowa o firmach AMD oraz Intel. Co prawda ta druga ma znacznie większy udział na rynku, a co za tym idzie produkty „Niebieskich” znajdują się w znacznej większości stacjonarnych, jak i mobilnych sprzętów. Poniekąd przyzwyczajenie, poniekąd marketing Intela sprawia, iż przeciętny Kowalski woli sięgnąć [...]

napisany przez: Bartosz Figura / Procesory

Porównanie wydajności procesorów Core i7 980X, 965 i 920

i7_core_920_965_980x_all

Niedawna premiera nowego procesora Core i7 980X odbiła się szerokim echem w świecie osób zainteresowanych tą tematyką. Nowy rdzeń, nowe technologie, zwiększone niektóre parametry, inne zaś zmniejszone – wszystko po to, aby praca była jeszcze szybsza, obliczenia dokładniejsze a całość chłodniejsza niż piec. Jak się jednak te zmiany przekładają na wyniki w kilku testach, które mogą odzwierciedlać pracę w realnych warunkach? O tym dowiecie się z tej recenzji.

napisany przez: reith / Procesory

Recenzja procesora AMD Phenom II X2 555 BE

AMD Phenom II X2 555 BE BOX

W grudniu 2008 firma AMD wprowadziła na rynek serię Phenom II, przystosowaną do pracy z Socket AM2+, by na początku 2009 wprowadzić modele pracujące z Socket AM3. W przeciągu krótkiego czasu procesory te zdominowały rynek medium-end, ponieważ stosunek cena / jakość plasował się na bardzo dobrym poziomie – w większości przypadków trzyrdzeniowe Phenomy II radziły [...]

 [1] [2] >>