napisany przez: Bartosz Figura / Płyty główne

Recenzja płyt głównych dla AMD Llano Gigabyte GA-A75-UD4H i GA-A75-D3H

llano_ikona

Jeśli zastanawiacie się nad złożeniem platformy, której głównym przeznaczeniem będzie praca domowo-biurowa i średnio wymagające multimedia to wybór macie całkiem sporu – procesory Intel Sandy Bridge ze zintegrowanym rdzeniem graficznym czy słabsze, ale sporo tańsze AMD Brazos. Dziś przedstawimy Wam kolejną alternatywę – mowa o platformie AMD Llano, która będzie aż za mocna do arkusza Excela czy dokumentu Worda, jednak czy wystarczy do gier? A może nawet do OC? O tym przekonacie się po lekturze poniższej recenzji.

napisany przez: Tomasz Hamera / Płyty główne

Recenzja płyty głównej ASUS Maximus IV GENE-Z

ikona_gene-z

W tym artykule chcemy przedstawić Wam płytę, która mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi zaskoczyć. Mowa tutaj o modelu Maximus IV GENE-Z, który jest wyposażony w chipset Z68 od Intela. Wcześniej mogliście u nas przeczytać recenzję pełnowymiarowej płyty ATX – Maximus IV Extreme. GENE-Z to jej mniejszy brat. Czy równie wydajny? Tego przekonacie się w dalszej części artykułu. Zapraszamy !

napisany przez: Tomasz Hamera / Płyty główne

Recenzja płyty głównej Foxconn Z68A-S

foxconn_z68a-s_ikona

Foxconn to tajwańska firma zajmująca się produkcją elektroniki, zarówno komputerowej, jak i tej wykorzystywanej np. w telefonach komórkowych. Została założona w 1974 roku przez Terry’ego Guo, który w dalszym ciągu jest jej właścicielem.
Niska cena, zastosowanie najpotrzebniejszych złączy oraz chipsetu Z68 – przepis na sukces od Foxconna? To się okaże. Do naszego Laboratorium trafił model Z68A-S. Jak wypadnie na tle konkurencji? Zachęcamy do lektury!

napisany przez: Błażej Owsiany / Płyty główne

Gigabyte X58A-OC – test i recenzja płyty głównej

x58a_oc_ikona

Kilka miesięcy temu środowisko overclockerskie zostało zaskoczone filmem, na którym płyta główna Gigabyte X58A-OC po wciśnięciu jednego przycisku uruchamia się z taktowaniem procesora na poziomie 7GHz. Postanowiliśmy przetestować bohatera rzeczonego filmu, a do współpracy zaprosiliśmy Xtreme Addict’a, aktualnego Mistrza Polski w overclockingu. Zapraszamy do lektury recenzji!

napisany przez: Pioy / Płyty główne

Recenzja płyt AMD E350 Brazos – ASRock, Foxconn, Gigabyte, Sapphire

amd_brazos1

Wprowadzając na rynek rodzinę układów Brazos, AMD miało zamiar konkurować przede wszystkim z platformą Intel Atom w jej kolejnych wariacjach. E350, najmocniejszy z rodziny, miał radzić sobie z flashem, full HD, pozwalać komfortowo korzystać z komputera w zastosowaniach „domowo-internetowych”, oferować przyzwoitą wydajność 3D i dobrą jakość dźwięku, a do tego zużywać śladową ilość prądu. Czy udało się spełnić te założenia?

napisany przez: Bartosz Figura / Płyty główne

Recenzja płyty głównej Asus Sabertooth 990FX – fundament dla Bulldozera

Asus Sabertooth 990FX

Już jest – pierwsza w Polsce recenzja platformy AMD Bulldozer! A nie, jednak nie, to tylko płyta… Przy okazji premiery układów Zambezi jest inaczej – Asus zrobił nam miłą niespodziankę i dostarczył płytę na najnowszym chipsecie 990FX, jednak jeszcze kilka tygodni poczekamy na procesory do niej. Przekonajcie się jednak, co potrafi nowa płyta w parze ze starszymi procesorami. Zapraszamy do lektury!

napisany przez: Bartosz Figura / Płyty główne

Recenzja płyt głównych Asus P8Z68-V PRO i MSI Z68MA-ED55

Recenzja Z68

3 stycznia światło dzienne ujrzały nowe procesory Intel drugiej generacji. Ich premierze towarzyszyła również premiera nowych chipsetów – P67 i H67 to najważniejsze z nich.
Dziś chcemy przedstawić Wam recenzję płyty z najnowszym chipsetem – Z68, który, w założeniu, ma być łączyć zalety P i H 67 w jedno. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonajcie się w poniżej recenzji dwóch produktów Asus P8Z68-V PRO i MSI Z68MA-ED55!

 [1] [2] [3] >>