napisany przez: speedy2005 / Pamięci

Recenzja pamięci RAM DDR3 G.Skill Trident F3-16000CL9T-6GBTD

« PoprzedniaNastępna »
G.Skill Trident 3x2GB 2000 CL9 – prezentacja modułów Firma G.Skill od wielu lat zajmuje się produkcją wyrafinowanych modułów pamięci. Ogromne doświadczenie i lata pracy inżynierów pozwalają na tworzenie coraz szybszych i bardziej niezawodnych podzespołów. Wraz z postępem, entuzjaści komputerowi szukają komponentów, które pozwolą na znaczne zwiększenie mocy obliczeniowej swoich maszyn. Pamięci z najwyższej półki poddawane są bardzo rygorystycznym testom, mającym na celu zapewnienie maksymalnych osiągów i dużej stabilności. Postanowiliśmy więc przygotować recenzję nietuzinkowych pamięci Ram G.Skill Trident, które zapewne znajdą zainteresowanie zarówno w środowisku overclockerów jak i graczy komputerowych, wymagających najwyższej wydajności.

G.Skill Trident - opakowanie, przód G.Skill Trident - Opakowanie, tył

Pamięci G.Skill Trident F3-16000CL9T-6GBTD 3x2GB trafiły do nas w plastikowym (otwieranym) blistrze. Na odwrocie opakowania znajduje się sticker ze specyfikacją techniczną, z którego możemy odczytać najważniejsze parametry pracy pamięci oraz informację o zastosowanym chłodzeniu i sposobie odprowadzania ciepła. Każdy moduł zbudowany jest z 6-warstwowego PCB i zawiera po 240 pozłacanych styków.

G.Skill Trident - triple G.Skill Trident - sticker

Na uwagę zasługuje z pewnością wysoki, czarny radiator o charakterystycznym dla Tridentów kształcie, który został zamontowany w celu obniżenia temperatury pracy pamięci. Pierwszy kontakt z pamięciami pozwala stwierdzić, że został on wykonany ze sporego kawałka aluminium. Trójpłatowa rzeźba radiatora z dwoma poprzecznymi nacięciami zapewnia doskonałe oddawanie ciepła i pozwala na swobodny przepływ powietrza. Wysokość radiatorów nie powinna przysporzyć żadnych problemów nawet przy montażu bardziej rozbudowanych systemów chłodzenia CPU. Radiatory przytwierdzono do kości pamięci za pomocą dwóch śrubek, co jest rzadko spotykane w produktach konkurencji. Dzięki temu mogliśmy bez większych problemów zdemontować radiator, aby zobaczyć, jakie kostki zastosował producent do produkcji tych pamięci (o tym w dalszej części artykułu).

G.Skill Trident - dual G.Skill Trident - front & rear

Trzeba przyznać, że jakość wykonania pamięci G.Skill stoi na bardzo wysokim poziomie. Producent deklaruje prawidłową pracę pamięci z częstotliwością 2000 MHz (efektywnie) z opóźnieniami 9-9-9-24 przy napięciu 1,6 V. Tę informację możemy odczytać ze stickerów umieszczonych na każdym z modułów.

G.Skill Trident - bez radiatora G.Skill Trident - kości BGA

Aby zaspokoić ciekawość naszą oraz czytelników, postanowiliśmy zdemontować fabryczny radiator i zajrzeć do środka. Nie polecamy tego robić zwykłym użytkownikom, ponieważ w miejscach, gdzie znajdują się wspomniane śrubki, producent nalepił plombę gwarancyjną i sticker z kodem kreskowym i specyfikacją, których naruszenie grozi utratą gwarancji.

G.Skill Trident - komplet przód G.Skill Trident - komplet tył

Pamięci G.Skill Trident, które mięliśmy przyjemność testować w naszej redakcji, są kierowane głównie do posiadaczy procesorów z gniazdem LGA 1366 i trójkanałowym kontrolerem pamięci. Nie oznacza to jednak, że pamięci nie będą pracować w trybie Dual Channel czy nawet asynchronicznym, tyle że wówczas wydajność podsystemu pamięci RAM może nieco spaść. G.Skill udziela na te pamięci dożywotniej gwarancji. Jak widać, Tridenty zostały zbudowane w oparciu o kostki G.SKILL o oznaczeniach D328M8GE9 XED892A3G-A.

G.Skill Trident - wariacja G.Skill Trident - rzut

« PoprzedniaNastępna »

1 Komentarz