napisany przez: speedy2005 / Pamięci

Goodram PRO vs. Kingston HyperX – pojedynek modułów DDR3

« PoprzedniaNastępna »
Wstęp Pamięci RAM DDR3 na dobre zadomowiły się już w naszych komputerach. Nie oznacza to jednak, że rozwój tego segmentu został zatrzymany. Technika ciągle idzie do przodu, a producenci serwują nam coraz to nowsze rozwiązania. Coraz wyższe częstotliwości wymagają większego napięcia skuteczniejszych systemów odprowadzania ciepła. Dziś na nasz stół trafią pamięci RAM dwóch konkurencyjnych firm: nasz rodzimy GOODRAM oraz znany i ceniony na całym świecie KINGSTON. Zestaw Kingston HyperX 3x2GB 2000 CL9 stanie w szranki z Goodram PRO 3x2GB 2000 CL9. Pamięci obu producentów poddamy kilku testom wydajności. Zaprezentujemy najważniejsze wady i zalety testowanych produktów, a także postaramy się je podkręcić. Moduły obu producentów posiadają zbliżone parametry, jednak jeśli chcecie przekonać się który zestaw warto kupić, musicie przeczytać dalszą część recenzji. Zapraszamy! Kingston HyperX KHX 2000 CL9 3x2GB Jako pierwsze w naszych rękach znalazły się Kingstony HyperX w zestawie 3x2GB, model KHX2000C9AD3T1K3/6GX. Zestaw został zoptymalizowany do pracy w trybach: jedno-, dwu- i trój-kanałowym. Opóźnienia sugerowane przez producenta wynoszą odpowiednio : 9-10-9-27 przy częstotliwości DDR 2000 i napięciu zasilającym 1,65 V. Pamięci otrzymaliśmy w standardowym dla Kingstona plastikowym opakowaniu. Opakowanie opatrzone jest dużą nalepką z logo producenta oraz mniejszą, zawierającą parametry techniczne. Zawartość pudełka stanowią 3 moduły RAM, których każdy posiada 240-pinowe, złocone styki. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt nietuzinkowy. W opakowaniu oprócz samych modułów pamięci znajdziemy także szczegółową instrukcję obsługi.

Kingston-opakowanie Kingston-specyfikacja

Producent wyposażył pamięci w wysoki, niebieski radiator z wieloma nacięciami poprawiającymi odprowadzanie ciepła i dodatkowo zwiększającymi powierzchnię, która w przypadku tych HyperX-ów jest naprawdę imponująca. Niebieski metaliczny kolor radiatorów stał się już niemal symbolem pamięci Kingstona z serii HyperX.

Kingston-instrukcja Kingston-pojedynczy-moduł

Kości pamięci FBGA zostały osadzone są po obu stronach płytki drukowanej. Jednak nie pozwolono nam na demontaż radiatorów w celu zobaczenia  Zastosowane do produkcji PCB składa się z 8 warstw. Poza parametrami technicznymi i fizycznymi stoi także estetyka. Radiatory są dobrze spasowane i mogą znacznie poprawić wygląd komputera w obudowie z oknem. Kingstony posiadają dożywotnią gwarancję producenta.

Kingston-triple Kingston-wariacja

Kingston-radiator Kingston-rzut

« PoprzedniaNastępna »

Komentowanie zablokowane.