napisany przez: barythepooh / Pamięci

Najmniejszy przyjaciel człowieka – recenzja osiemnastu pamięci przenośnych

Recenzja pendrive

Jeśli ktoś akurat zastanawia się nad zakupem pamięci przenośnej, czyli popularnego „pendrajwa”, zachęcamy do przeczytania niniejszego tekstu. Dzięki uprzejmości producentów, w nasze ręce trafiła całkiem spora i różnorodna gromadka tego typu urządzeń, dzięki czemu mamy przyjemność zaprezentować Wam recenzję osiemnastu pamięci przenośnych – zapraszamy do lektury.

napisany przez: speedy2005 / Pamięci

Recenzja pamięci RAM DDR3 G.Skill Trident F3-16000CL9T-6GBTD

ico

Dobre, szybkie, stabilne i niezawodne. Takie były do tej pory pamięci G.Skill. Czy coś się w tej kwestii zmieniło? A może lata doświadczenia firmy G.Skill pozwoliły na stworzenie rewelacyjnych pamięci RAM? Wszystkiego możesz dowiedzieć się z tego artykułu, gdzie przetestowaliśmy pamięci G.Skill Trident.

napisany przez: speedy2005 / Pamięci

Goodram PRO vs. Kingston HyperX – pojedynek modułów DDR3

goodram pro vs kingston

Zastanawiasz się nad wyborem dobrych i wydajnych pamięci? Jeśli szukasz dobrego i szybkiego RAMu w technologii DDR3, to koniecznie zobacz pojedynek modułów Goodram PRO vs. Kingston HyperX, a znajdziesz tu wszystkie informacje na temat overclockingu, wydajności i jakości wykonania najlepiej sprzedających się obecnie modułów pamięci.

napisany przez: reith / Pamięci

Kingston KTT1066D3/2G DDR3 – minirecenzja

kingston_ktt1066d3_2g_ikona

Firma Kingston jest światowym gigantem, zajmującym się produkcją m.in. pamięci DRAM, pendrive oraz dysków SSD. Została założona w czwartym kwartale 1987 roku i specjalizowała się w produkcji pamięci operacyjnych. Już po dwóch latach działalności firmę charakteryzowała 100% gwarancja bezproblemowego działania wszelakich wyprodukowanych modułów w odróżnieniu od konkurencji, co wpłynęło na umocnienie się marki.

napisany przez: reith / Pamięci

Test pamięci Kingston SO-DIMM DDR2

kingston_kth_zd8000b_ikona

W dzisiejszych czasach urządzenia mobilne są wszechobecne. Rynek zwojowały nie tylko notebooki, ale także ich mniejsze odpowiedniki, stworzone w myślą o niezbyt wymagającej pracy netbooki. Jak wiadomo, zapotrzebowanie na pamięć ciągle się zwiększa, a producenci prześcigają się w dostarczaniu nowych modułów dla użytkownika końcowego.

napisany przez: reith / Pamięci

Pojemność vs. wydajność: test zestawów DDR3 4 i 8 GB dla AM3

am3_ddr3

W dzisiejszych czasach, kiedy pamięci DDR3 staniały do akceptowalnego poziomu, każdy użytkownik chciałby posiadać moduły o pojemności adekwatnej do potrzeb. Tylko, czy aby na pewno większa pojemność modułu nie wpływa ujemnie na przepustowość i ogólną wydajność pamięci?

Producenci stosując pojemniejsze kostki wydłużają opóźnienia, co skutkować może obniżeniem szybkości pracy. Jak pogodzić dwie kwestie: wydajność oraz pojemność? Czy istnieją pamięci, które gwarantować będą odpowiednią przepustowość, liczbę GB do wykorzystania oraz podatność na OC? Na te pytania odpowiedzieć ma dzisiejszy test, w którym zmierzą się 3 różne zestawy pamięci firm: Kingston oraz Transcend.

napisany przez: reith / Pamięci

Recenzja pamięci Mushkin Copperhead 3x 2GB 1600 MHz 6-8-6-24 1.65V

mushkin_copperhead_ddr3-1600

W obecnej chwili pamięci DDR3 stały się na tyle popularne, iż stosowanie starszych DDR2 mija się z celem, ze względu chociażby na tą samą cenę oraz niższą wydajność. Każdy domowy użytkownik PC’ta raczej nie skupi się na budowaniu platformy w oparciu o starszą technologię. Entuzjaści dosyć skrupulatnie wybierają poszczególne podzespoły, m.in. pamięć RAM. W dzisiejszym teście pod lupę idzie zestaw firmy Mushkin, oznaczony jako model Copperhead 3x 2GB opracowany na potrzeby platformy Intel i7, przystosowany do pracy w trybie Triple Channel.

 [1] [2] >>