napisany przez: Piotr Pomieński / Obudowy

Premierowa recenzja obudowy ultra tower NZXT H630

« PoprzedniaNastępna »

Wnętrze

Po zdjęciu prawego boku uzyskujemy dostęp do przepastnego wnętrza NZXT H630. Nie jest może ono co prawda aż tak wielkie, jak w Phantomie 820, jednak z pewnością nie odstępuje topowemu modelowi NZXT możliwościami konfiguracji oraz montażu chłodnic. U góry zmieści się chłodnica o długości 360 mm, a po demontażu klatek na dyski taką samą możemy zamontować również z przodu. Na dole obudowy również znalazło się miejsce na montaż chłodnicy (240 mm) bądź wentylatorów. Wiązka kabli zawiera wszystkie standardowe połączenia, w tym USB 3. Pudełko z akcesoriami zostało schowane do dolnej zatoki 3,5 cala, jest w nim trochę śrub, lecz nie ma żadnej instrukcji.

NZXT H630 - wnętrze

Klatki na HDD są w pełni modularne, jest możliwość wyciągnięcia wszystkich trzech. Obudowa po takim zabiegu staje się trochę mniej sztywna, lecz po ponownym założeniu bocznych paneli przestaje się to odczuwać.

NZXT H630 - modularne klatki na dyski

Mamy też aż dwa miejsca do montażu wentylatorów kierunkowych o rozmiarze 120/140 mm.

NZXT H630 - modularne klatki na dyski

Po drugiej stronie znajduje się dużo miejsca na układanie wszelkiego rodzaju kabli. Niestety, mamy wrażenie że rozmieszczenie otworów nie było do końca przemyślane, ponieważ nie mamy ani jednego wycięcia nad płytą główną, przez co nie byliśmy w stanie do końca schować kabla EPS 8-pin. Dziwi również to, że gumowe maskownice są jedynie w czterech największych otworach, a pozostałe dziury są niczym nie zakryte.

NZXT H630 - wnętrze

Zamontowany tam został również rozdzielacz wyjść 3-pin do wentylatorów. Niestety, nie oferuje on jakiejkolwiek możliwości kontroli obrotów, przez co wszystko podłączone do niego będzie pracowało ciągle z maksymalną prędkością. Nie jest to optymalne rozwiązanie w obudowie, która z założenia ma być cicha.

NZXT H630 - rozdzielacz zasilania 3-pin

Duży plus należy się NZXT za sprytne umieszczenie dwóch uchwytów na dyski 2,5 cala za płytą główną. W erze SSD jest to bardzo przydatne i zmniejsza liczbę kabli, którą trzeba ciągnąć do środka. Chcielibyśmy znaleźć takie samo rozwiązanie we wszystkich obudowach dostępnych na rynku.

NZXT H630 - mocowanie SSD

Zdjęcie przedniego jak i górnego panelu H630 ujawnia nam liczbę dostępnych otworów do mocowania wentylatorów i chłodnic. Zarówno na górze jak i z przodu możemy zamontować wentylatory w rozmiarach 120, 140, 200 i 230 milimetrów, bądź chłodnice o długości 120/240/360 lub 140/280 mm. Seryjnie dostajemy jeden wentylator 140 mm z tyłu oraz jeden 200 mm z przodu.

NZXT H630 - górny szkielet

NZXT H630 - szkielet z przodu

Panele boczne, góra oraz przód obudowy zostały wyłożone matą wygłuszającą o grubości kilku milimetrów.

NZXT H630 - mata wygłuszająca

« PoprzedniaNastępna »
 << [1] [2] [3] [4] [5] >>
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.