napisany przez: Dark_Reaver / Monitory

TV LCD Samsung LE32B551 w roli monitora PC

« PoprzedniaNastępna »
Wstęp W dzisiejszych czasach technologia idzie ciągle naprzód. Coś co jeszcze kilka lat temu zdawało nam się czystą fikcją dziś jest codziennością. Nie dotyczy to tylko informatyki ale też wszelakich innych dziedzin jak motoryzacji czy budownictwa. Co dziś sprowadza mnie do napisania tych słów? Wszechobecny postęp. Czy zastanawialiście się kiedyś nad wymianą monitora? Większość powie pewnie „tak”, ale na co zwracamy uwagę i co nami kieruje podczas tego zakupu? Czy jest to wielkość samego ekranu? Rodzaj matrycy? Zastosowane technologie? Powodów jest bardzo dużo, począwszy od tych najbardziej prozaicznych przez sprecyzowane i wygórowane wymagania po zwykły szpan. Jednak co się dzieje, kiedy szukamy ekranu o większej niż zazwyczaj przekątnej? 24 cale to za mało, 26 było by już lepsze, a 27 luksusem. Jednak cena normalniejszych jakościowo monitorów o takich przekątnych zaczyna się zlewać z cenami telewizorów LCD, a co by było gdyby zamiast monitora kupić telewizor LCD? Jest to ciekawe pytanie na które postaramy się wam udzielić odpowiedzi. Postaramy się Wam przybliżyć tą kwestie na przykładzie telewizora LCD Samsung LE32B551. Zapraszamy do lektury. Samsung 32B551 - zdjęcie poglądowe producenta Prezentacja Telewizor ma przekątną równą 32 cale. Jego rozdzielczość natywna to 1920×1080 pixeli czyli 1080p zwane także FullHD. Zastosowano w nim matrycę S-PVA, a za jej podświetlenie odpowiadają lampy CCFL.

Samsung 32B551 - Lewa strona TV Samsung 32B551 - Przód TV

Samsung 32B551 - Prawa strona TV Stylistyka jest przyjemna dla oka. Ramka jak i podstawka są w kolorze platynowej czarni. Całości dopełniają czerwone paski na górze i dole obudowy oraz na przedniej części podstawki. Wszystko to chowa się pod szklaną obudową, która stanowi także skrajną ramkę telewizora. Samsung nazywa taki design ” SAMSUNG Crystal TV”. Wymiary telewizora bez podstawki to 806mm x 77.8mm x 528.5mm (szerokość, wysokość, głębokość), z podstawką 806mm x 240mm x 589.5mm. Po prawej stronie obudowy znajdziecie panel dotykowy zawierający najbardziej podstawowe funkcje sterowania takie jak głośność, zmiana programu, źródło obrazu, włączenie menu i włącznik telewizora, port IR dla pilota oraz czerwoną diodę która świeci się gdy telewizor jest wyłączony. Po lewej stronie mamy 3 loga – HDTV 1080p, SRS TruSurround HD i Dolby Digital Plus.

Samsung 32B551 - Menu dotykowe Samsung 32B551 - Szklany róg ramki

Samsung 32B551 - Dopiski technologiczne Samsung 32B551 - Logo Samsung

Z tyłu mamy większość wejść i wyjść obrazu i dźwięku. Na środku mamy opaskę do spięcia wszystkich kabli tak, żeby wszystkie szły za ekranem. Na górze i dole znajdują się otwory odpowiadające za cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy. W dolnej części kryją się także głośniki.

Samsung 32B551 - Tył TV Samsung 32B551 - Zapinka trzymająca kable z tyłu

Znajdziecie tutaj wszystkie wejścia i wyjścia jakich możecie potrzebować. 3xHDMI, 2xSCART/Eurozłącze, analogowe wejścia i wyjścia dźwięku oraz obrazu, wyjście słuchawkowe, serwisowe, antenowe oraz D-SUB. Z boku znajdziecie też łatwiej dostępne wejścia. Jedno HDMI, analogowe wejścia obrazu i dźwięku oraz port USB 2.0 i wejście CI (Common Interface).

Samsung 32B551 - Boczne wyjścia i wejścia Audio/Video oraz USB 2.0 Samsung 32B551 - Boczne wyjścia i wejścia Audio/Video oraz USB 2.0

Samsung 32B551 - Zestaw wejść i wyjść Audio/Video W pudle oprócz samego telewizora oraz podstawki znajdziecie także obszerną instrukcję obsługi, kabel zasilający, specjalną ściereczkę do czyszczenia oraz pilota z bateriami w zestawie. Samsung 32B551 - Pilot do TV Producent dołączył ściereczkę do kompletu ze względu na szklistą obudowę, która łatwo się rysuje. Jest ona wykonana z bardzo miękkiego materiału. Na jej opakowaniu widnieje także instrukcja czyszczenia telewizora. Do czyszczenia zaleca się stosowanie tylko i wyłącznie wody, żadnej chemii. Samsung 32B551 - Ściereczka dołączona do zestawu
« PoprzedniaNastępna »

3 Komentarzy

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]