napisany przez: Błażej Owsiany / Karty graficzne

Wielkie porównanie najszybszych kart graficznych Radeon i GeForce

« PoprzedniaNastępna »

nVidia

Czas na 2 karty, których nie zobaczymy na sklepowych półkach. Są to sample testowe przeznaczone wyłącznie dla mediów (oraz rodzin pracowników biur marketingowych ;). Ich producentem jest jednocześnie projektant całego układu, firma nVidia. Także te urządzenia dotarły do naszego Laboratorium w szarym kartonie oraz folii bąbelkowej – produkowanie eleganckich opakowań jedynie do egzemplarzy testowych mija się z celem.

nVidia GeForce GTX570 nVidia GeForce GTX580

Tym razem nie będziemy Was trzymać w niepewności – wszak denerwowanie się zagraża zdrowiu, a nam zależy na Czytelnikach, szczególnie tych żywych. Karta z zielonymi pasami na obudowie to GTX570, natomiast mroczna czerń jest domeną GTX’a580. Z tym drugim spotkaliśmy się już na pierwszej stronie podczas opisu komory vapor.

nVidia GeForce GTX580 nVidia GeForce GTX570

Bardzo chcieliśmy napisać tu coś o designie, jednak Redaktor Naczelny po przeczytaniu pierwotnej wersji tego akapitu zniknął pod biurkiem. A konkretniej – skulił się pod nim. Był zaskoczony faktem, w jak tajemniczy sposób można opisać wygląd kart graficznych. Postanowiliśmy nie fundować Wam tego horroru, ale poważnie zastanawiamy się, czy nie wydać thrilleru pod banderą OCLab.pl

nVidia GeForce GTX570 nVidia GeForce GTX580

Zotac

Czas na ostatnie już karty w naszym porównaniu. Są to 2 modele GTX570, jednak jedna z nich to wersja AMP! – oznacza to, że częstotliwość taktowania rdzenia i pamięci zostały fabrycznie zwiększone i wynoszą odpowiednio 780 MHZ (nominalnie 732) oraz 1000 MHz (950 w standardzie). Karty Zotac są objęte najdłuższą gwarancją ze wszystkich urządzeń w naszym porównaniu – producent zobowiązał się do naprawy usterek powstałych przez okres aż 5 lat od daty zakupu. Jako, iż znowu spotykamy wersje w „cywilizowanych” opakowaniach, przyjrzyjmy się im oraz ich zawartości.

Zotac GeForce GTX570 - Opakowanie Zotac GeForce GTX570 AMP! - Opakowanie

Zotac GeForce GTX00 - Zawartość opakowań W efektownie wyglądającym opakowaniu nie znajdziemy żadnego elementu użytkowego, którego nie widzielibyśmy już w poprzednich pudełkach. Owszem, jest tu płyta z grą z serii Prince of Persia, jednak, podobnie jak w przypadku Battlefielda w karcie Sapphire HD6970, traktujemy to jako miły dodatek. Przepraszamy, pominęliśmy bardzo ważny element… Jest to naklejka, która mówi, że… kartą graficzną można się poparzyć, oraz że urządzenie podłączone do zasilania działa lepiej.

Zotac GeForce GTX570 Zotac GeForce GTX570 AMP!

Zotac GeForce GTX570 AMP! Wszystkie pozostałe elementy kart z ziejącym smokiem na froncie są identyczne jak w innych konstrukcjach referencyjnych.

Zotac GeForce GTX570 AMP! Zotac GeForce GTX570 AMP!

Zotac GeForce GTX570 AMP! - Złącza zasilania Znamy już wszystkich bohaterów dzisiejszej recenzji. Zobaczmy więc, jaka platforma została wykorzystana do przeprowadzenia wszystkich wyczerpujących testów.
« PoprzedniaNastępna »

3 Komentarzy

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]