napisany przez: Łukasz Filipiak / Dyski twarde

Test siedmiu nośników SSD 120-240 GB

« PoprzedniaNastępna »

Instalacja systemu operacyjnego

Benchmarki to oczywiście nie wszystko. Postanowiliśmy również sprawdzić, jak poszczególne konstrukcję radzą sobie podczas codziennego użytkowania. Pierwszym testem pokazującym rzeczywistą wydajność był czas instalacji systemu operacyjnego Windows 8 Pro z bootowalnego pendrive’a. Jako nośnik systemu operacyjnego posłużył nam pendrive GoodRam Twister 4 GB. Czas instalacji był mierzony od wyboru partycji do pojawienia się okna konfiguracyjnego konta użytkownika.

Instalacja Windows 8 Pro

Jak widzimy czas instalacji systemu operacyjnego na wszystkich nośnikach przebiega bardzo sprawnie. Różnica pomiędzy najszybszym, a najwolniejszym modelem w tym zestawieniu to zaledwie 7 sekund.

Uruchamianie systemu operacyjnego

Kolejnym testem z życia wziętym jest uruchamianie systemu operacyjnego. Czas mierzony był od naciśnięcia guzika na obudowie do pełnego załadowania się systemu.

Uruchamianie systemu Windows 8 Pro

System na wszystkich nośnikach uruchamia się bardzo szybko. Z całej stawki jedynie produkty Intela odstają minimalnie od reszty konstrukcji.

Kopiowanie dużego pliku

Kopiowanie pliku MKV

Kopiowanie jednego dużego pliku ukazuje słabości niektórych nośników. Zawodzi Samsung 840 Evo, który pomimo bardzo dobrych wyników w benchmarkach ma problemy z kopiowaniem dużych plików. Jego wynik jest ponad dwukrotnie gorszy niż lidera rankingu!

Kopiowanie małych plików

Kopiowanie małe pliki

W kopiowaniu małych plików różnice są zdecydowanie mniejsze. Niestety i tutaj zawiódł Samsung 840 Evo wypadając najgorzej z całej stawki.

7-zip pakowanie małych plików

7-Zip pakowanie małe pliki

Z pakowaniem małych plików wszystkie nośniki poradziły sobie jednakowo szybko.

« PoprzedniaNastępna »

1 Komentarz

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.