napisany przez: Łukasz Filipiak / Chłodzenie

Test coolerów Raijintek Ereboss oraz Themis. Czy większy zawsze znaczy lepszy?

« PoprzedniaNastępna »

Ereboss

To chłodzenie wywołuje w nas dość mieszane uczucie. Z jednej strony mamy do czynienia z produktem wydajnym w swojej cenie, jednak zostało to okupione sporą liczbą wad. Radiator wraz z wentylatorem tworzy ogromną konstrukcję, która jest zarówno wysoka jak i szeroka. Chcąc zakupić ten model musimy wziąć pod uwagę jego wysokość (167mm) oraz to, że możemy zapomnieć o wykorzystaniu pamięci RAM z wysokimi radiatorami. Ponadto montaż konstrukcji ze względu na gabaryty nie należy do najprostszych. Jeżeli mamy już wystarczająco dużą obudowę oraz pamięci z niskimi radiatorami/bez radiatorów, to Ereboss nie będzie złym wyborem. Natomiast jeśli dopiero kupujemy nowy komputer to wtedy warto poważnie zastanowić się nad zakupem tego chłodzenia przeliczając koszty, gdyż nie wejdzie on do większości obudów poniżej 250 złotych.

Zalety
+dobra wydajność w swojej cenie
Wady
-problematyczny montaż
-głośny wentylator
-wysokość aż 167mm
-w przypadku platform AMD wentylator bardzo blisko karty graficznej
-niekompatybilność z pamięciami RAM posiadającymi wysokie radiatory
http://oclab.pl/oclab_graphics/oclab_oceny/oclab-ocena4.png

Themis

Mniejszy brat Erebossa wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Za kwotę około 100 złotych otrzymujemy chłodzenie bardzo wydajne, które przy niepodkręconych lub niewiele podkręconych procesorach w niczym nie ustępuje konstrukcjom o wiele droższym, a nawet jest od nich wydajniejsze. Ze względu na niewielkie gabaryty cooler jest łatwy w montażu oraz bez problemu zmieści się w większości obudów komputerowych. Kultura pracy wentylatora jak na tą półkę cenową również stoi na dobrym poziomie.

Zalety
+najwydajniejsza konstrukcja w teście
+świetny stosunek cena/wydajność
+łatwy montaż
+niewielkie gabaryty
Wady
-montaż horyzontalny w przypadku platform AMD ograniczający używanie pamięci z wysokim radiatorem http://oclab.pl/oclab_graphics/oclab_oceny/oclab-ocena5i5.png http://oclab.pl/oclab_graphics/oclab_oceny/oclab-powereco2.png http://oclab.pl/oclab_graphics/oclab_oceny/oclab-wyb-red.png

Za użyczenie do testów chłodzeń Ereboss oraz Themis dziękujemy producentowi, firmie Raijintek. Raijintek logo

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.