napisany przez: Łukasz Filipiak / Chłodzenie

Test coolerów Raijintek Ereboss oraz Themis. Czy większy zawsze znaczy lepszy?

« PoprzedniaNastępna »

Raijintek Ereboss – opakowanie i wyposażenie

Cooler zapakowany jest w dość małe, jeśli wziąć pod uwagę wymiary radiatora, opakowanie w czerwono-białej kolorystyce z akcentami czerni oraz srebra. Na poszczególnych jego stronach znajdziemy zdjęcia przedstawiające produkt, informację o najważniejszych technologiach czy też szczegółową tabelkę z danymi technicznymi.

Raijintek Ereboss opakowanie przodRaijintek Ereboss opakowanie tyl

Raijintek Ereboss opakowanie bokRaijintek Ereboss opakowanie bok

Otwierając pudełko widzimy, że producent nie marnował miejsca na zbędne, w połowie puste, kartoniki. Wewnątrz znajdziemy radiator, wentylator, instrukcję montażu w kilku językach (nie ujętą na zdjęciu) oraz akcesoria montażowe wraz z małą porcją pasty termoprzewodzącej, zapakowane w dwa foliowe woreczki.

Raijintek Ereboss wyposażenie

Wygląd

Radiator jest dość duży. Jego wymiary to 140×110.5×160 mm (szerokość x długość x wysokość), a waga wynosi 808 gramów. Całość konstrukcji składa się z 34 aluminiowych finów oraz 6 miedzianych rurek cieplnych wychodzących z podstawy.

Raijintek Ereboss radiator

Skoro już mowa o podstawie to warto na chwilkę się przy niej zatrzymać. Zostaliśmy tutaj mile zaskoczeni, ponieważ jest ona wypolerowana na „lustro”, co bardzo rzadko zdarza się w konstrukcjach z tej półki cenowej. Na górze produktu można dostrzec logo niemieckiego producenta oraz otwór, który jest przydatny przy montażu chłodzenia na procesorze.

Raijintek Ereboss podstawka

Wentylator

Za chłodzenie radiatora odpowiada 140 mm wentylator o oznaczeniu AG14013MMSPAB, którego zakres obrotów zamyka się w przedziale od 1100 do 1650 obr./min. Warto zwrócić uwagę, że wentylator jest bardzo „cienki”. Jego grubość to zaledwie 13mm, a nie jak w większości przypadków 25mm.

Raijintek Ereboss wentylator

Niestety, ale wentylator po zamontowaniu dość wyraźnie wystaje ponad końcówki rurek cieplnych radiatora. Wysokość całej „wieży” wraz z zamontowanym wentylatorem mierzona od podstawy to bagatela ~167mm (!). Osoby zainteresowane tym produktem powinny zwrócić na tą informację szczególną uwagę. Chłodzenie jest tanie w stosunku do tego co oferuję pod względem wydajności, jednak trzeba mieć na uwadze to, że montując je w większości obudów za około ~200 złotych nie będziemy w stanie zamknąć ich boku.

Raijintek Ereboss

Raijintek Ereboss pozwala na montaż dwóch wentylatorów. Do naszej redakcji trafił produkt w poprawionej wersji z 8 gumowymi kołkami do ich montażu (w początkowej fazie produkcji było ich tylko 5). W związku z tym na potrzeby testu otrzymaliśmy również drugi wentylator. Czy jego montaż przyniesie lepsze osiągi chłodzenia? O tym przekonacie się w dalszej części tej publikacji.

Raijintek Ereboss 2 wentylatory

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.