napisany przez: Łukasz Filipiak / Chłodzenie

Test coolerów Raijintek Ereboss oraz Themis. Czy większy zawsze znaczy lepszy?

raijintek miniaturka

Raijintek to nowy gracz na rynku podzespołów komputerowych. Z dostępnych obecnie produktów tego producenta postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dwóm chłodzeniom na procesor – Ereboss oraz Themis

Czy okażą się one produktami godnymi zainteresowania, czy trafią tylko do „szarej strefy” produktów, które są i nic poza tym? Zapraszamy do lektury!

napisany przez: Piotr Pomieński / Chłodzenie

Recenzja coolerów Noctua NH-U14S i NH-U12S, czyli chudy może więcej

miniaturka nh-u12s nh-u14s 2

Do niedawna posiadanie wydajnego chłodzenia powietrzem i modułów RAM z wysokimi radiatorami wykluczało się. Noctua wydała jednak dwa nowe, cienkie coolery – NH-U14S i NH-U12S – które mają być jednymi z najlepszych i najcichszych na rynku, nie zajmując przy tym ogromnych ilości miejsca w obudowie i nie zasłaniając slotów na RAM. W tej recenzji sprawdzimy, jaki wpływ ten zabieg odchudzający miał na wydajność i głośność pracy. Zapraszamy do lektury!

napisany przez: Piotr Pomieński / Chłodzenie

Enermax ELC240 vs NZXT Kraken X60 czyli porównanie dwóch zestawów chłodzenia wodnego

enermax nzxt miniaturka

Gotowe zestawy chłodzenia wodnego są dostępne na rynku już od dłuższego czasu. Niestety, pierwsze coolery tego typu nie były bardzo wydajne, a mimo to kosztowały dużo więcej od chłodzenia powietrzem, przez co nie zdobyły popularności wśród użytkowników PC. Przekonajmy się więc, czy najnowsze coolery Enermaxa i NZXT są w stanie zmienić ten stan rzeczy.

napisany przez: Bartosz Węgrzyn / Chłodzenie

Mugen 3 PCGH Edition i Grand Kama Cross – recenzja dwóch chłodzeń firmy Scythe

mugen3pcgh

Scythe Mugen 3 PCGH i Grand Kama Cross – dwa różne chłodzenia od Scythe. Jedno, ze standardową konstrukcją, ma być przedłużeniem znanej i docenionej linii Mugen. Drugie wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla komputerów typu HTPC czy zestawów, w których ważne jest chłodzenie także i otaczających procesor podzespołów. Który okaże się lepszy w naszym zestawieniu? Zapraszamy do lektury!

napisany przez: Michał Moćko / Chłodzenie

Cooler Master Hyper 212 EVO i Hyper 612S – test nowych chłodzeń CM

Cooler Master Hyper 212 EVO i Hyper 612S - ikona

Przeglądając ofertę różnych chłodzeń na procesor w poszukiwaniu ciekawego modelu do testów, odezwał się do nas Cooler Master. Zaproponował nam swoje dwie nowe konstrukcje – Hyper 212 EVO oraz Hyper 612S, przy czym podkreślał, że bardzo zależy im na teście (nie wiedzieliśmy tylko – czemu…). Bez większego namysłu postanowiliśmy „przygarnąć” schładzacze i sprawdzić co potrafią. Po dwóch dniach od rozmowy, dotarły wreszcie do naszego laboratorium i od razu zakasaliśmy rękawy. Jesteście ciekawi na co je stać? Zapraszamy do lektury!

napisany przez: Tomasz Hamera / Chłodzenie

Recenzja chłodzeń ZALMAN: CNPS11X Extreme oraz CNPS12X

ZALMAN CNPS11X Extreme i CNPS12X - ikona

Dzięki uprzejmości firmy ZALMAN mamy tym razem przyjemność przedstawić Wam dwa nowe coolery tego producenta. Mowa tutaj o modelach CNPS11X Extreme oraz CNPS12X. Aby jeszcze bardziej sprawdzić możliwości oby chłodzeń, dodatkowo złożyliśmy druga platformę testową opartą o procesor AMD Phenom II X6 1090T. Jak sobie poradzą oba coolery z nowym wyzwaniem w postaci naszego drugiego zestawu? Przekonacie się o tym czytając dalsze strony tegoż artykułu.

napisany przez: Tomasz Hamera / Chłodzenie

Recenzja chłodzenia na procesor Enermax ETS-T40

Enermax ETS-T40

Firma Enermax jest znana przede wszystkim z produkcji jednych z najlepszych zasilaczy na świecie. Ostatnio postanowiła wkroczyć w nowy dla siebie segment rynku, a mianowicie coolery na procesor. Wynikiem tego jest powstanie pierwszego chłodzenia CPU o oznaczeniu ETS-T40. Jak się on sprawuje, będziecie mogli sprawdzić czytając ten artykuł. Zapraszamy!

 [1] [2] [3] >>