napisany przez: Miłosz Szykuła / Audio

Recenzja słuchawek dokanałowych do 100 złotych

« PoprzedniaNastępna »

Wstęp

Tym razem do naszej redakcji trafiło sześć par słuchawek dokanałowych w cenie około 100 złotych. Jak powszechnie wiadomo, głównym przeznaczeniem tego typu produktów jest umilanie czasu muzyką. Sprzęt może odrobinę nietypowy jak dla naszego portalu, ale nawet overclocker chciałby posłuchać  czasami muzyki w drodze czy to na uczelnię, czy to do pracy albo szkoły. Co więc wyróżnia poszczególne modele? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją.

Warto na wstępie zaznaczyć, że poniższa recenzja jest czysto subiektywna. Opiera się ona jedynie na prywatnych spostrzeżeniach autora i nie można brać jej jako absolutną i niepodważalną prawdę. Każdy ma prawo nie zgodzić się z opisem dźwięku, którego odbiór i preferencje zależą od osobistych upodobań. Jednak tak musi być, gdyż w przypadku kart graficznych czy procesorów możemy odwołać się do powtarzalnych testów i benchmarków. W testach audio, w których to człowiek pełni rolę „programu testującego”, nie może być mowy o pełnym obiektywizmie.

Słuchawki były głównie recenzowane na podstawie odsłuchów z urządzeń do których w zamyśle są przystosowane, czyli odtwarzaczy mobilnych. W recenzji posłużyliśmy się flagowym, do niedawna, produktem Apple – iPodem Touch 3. generacji o pojemności 64 GB. Muzyka znajdująca się na odtwarzaczu była różnorakich gatunków, lecz przeważały głównie klimaty rockowe, metalowe i elektroniczne, choć nie zabrakło jazzu, klasyki czy muzyki akustycznej. Wszystko przechowywane było w formacie AAC o próbkowaniu około 256 kbps utworzonych z bezstratnych plików FLAC pochodzących z płyt Audio-CD.

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.