napisany przez: Miłosz Szykuła / Audio

Recenzja słuchawek dokanałowych do 100 złotych

recenzja-sluchawek-ikona

Tym razem na warsztat postanowiliśmy wziąć kilka kompletów słuchawek. Chcielibyśmy, aby były względnie tanie, aby większość mogła rozważyć ich zakup. Stad kwota 100 złotych. Do pojedynku zaprosiliśmy aż 6 producentów: a-Jays, Brainwavz, MEElectronics, NuForce, Sennheiser oraz SoundMagic. Przekonajcie się, które były najlepsze.

napisany przez: Błażej Owsiany / Audio

SteelSeries Diablo III Headset – słuchawki w piekielnej odsłonie

steelseries_ikona

Do Laboratorium trafił produkt świetnie wpisujący się w atmosferę naszego centrum badawczego – mroczny, owiany tajemnicą, mistyczny. Jednak czy pod tą demoniczną maską kryją się słuchawki potrafiące zapewnić wrażenia dźwiękowe na najwyższym poziomie? Zapraszamy do lektury recenzji SteelSeries Diablo III Headset!

napisany przez: Błażej Owsiany / Audio

W dolinie dźwięku – test głośników 2.1

Test_glosnikow

Czy wyobrażasz sobie świat bez wszystkich otaczających nas dźwięków? My też nie. Niniejsza recenzja ma na celu przybliżenie Wam kilku produktów w przystępnej cenie z obfitującego w różnej jakości urządzenia segmentu głośników 2.1. Głównymi bohaterami tekstu będą zestawy marek Creative, Genius, Logitech i Media-Tech.

napisany przez: Michał Moćko / Audio

Recenzja Logitech Laptop Speaker Z205

logitech_z205

Dzisiejsze komputery przenośne coraz bardziej starają się dorównywać swoim pełnowymiarowym braciom. Nikogo nie dziwi już laptop odtwarzający filmy Full HD, radzący sobie z programami z grupy CAD czy z trójwymiarowymi grami. Jednym z niewielu elementów, które jednak nie ulegają zbytniej ewolucji i cały czas ich jakość jest słaba, są wbudowane w notebooki głośniczki. Konieczność zachowania niewielkich wymiarów uniemożliwia wydobycie z nich dźwięku o przyzwoitej jakości. Producenci cały czas umieszczają w reklamach sprzętu informacje o nowych systemach nagłaśniania, przestrzenności i czystości dźwięku. Jednak w praktyce okazują się to puste slogany. Ktokolwiek próbował oglądać filmy albo słuchać muzyki na zintegrowanych głośnikach, wie o czym mówimy. Oczywiście można rozwiązać ten problem poprzez podłączenie słuchawek- niestety wtedy lepszym dźwiękiem cieszy się tylko jedna osoba. Natomiast podłączenie zewnętrznego zestawu głośników mocno ogranicza mobilność laptopa.

Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi dobrze wszystkim znana firma Logitech, która podesłała nam do testów zestaw głośnikowy dedykowany komputerom mobilnym – Logitech Laptop Speaker Z205. Zapraszamy do lektury.